WAŻNA INFORMACJA

Informujemy żeby nie przekazywać 1% z podatku na rzecz „Leśnego Pogotowia” poprzez jakiekolwiek fundacje i stowarzyszenia. Wszelkie zbiórki pieniężne itp. na cele związane z utrzymaniem, wyżywieniem zwierząt oraz na rozbudowę i modernizację ośrodka bez oficjalnego ogłoszenia na stronie Leśnego Pogotowia są nieprawdziwe. Od 2013 „Leśne Pogotowie” nie korzysta z uprzejmości powyższych organizacji. Skorzystaliśmy z takiej formy pomocy w roku 2010 i 2012. Jednocześnie informujemy ze ośrodek nie jest w żaden sposób wspomagany (finansowo, rzeczowo itp.) przez żadne organizacje – fundacje lub stowarzyszenia. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w latach ubiegłych. Jeżeli chcecie Państwo pomagać zwierzętom z „Leśnego pogotowia” to proszę kontaktować się tylko bezpośrednio pod nr telefonu 605-100-179.

 

Aktualności

Graj i pomagaj zwierzakom Leśnego Pogotowia z marką Under Twenty

Z piękną inicjatywą wyszła do nas marka Under Twenty :)

Marka Under Twenty stworzyła grę „Gra zwierzaki” w aplikacji poststickersapp która jest możliwa do odtworzenia za pomocą strony https://poststickersapps.com/custom/2020/u20game/ dzięki której wspieracie nasze zwierzęta! Bardzo dziękujemy za ten wspaniały pomysł i prosimy o uczestniczenie w tym wydarzeniu !

Każda wasza gra to 5zł dla naszych podopiecznych :) życzymy wysokich wyników i z góry dziękujemy za udostępnienia i uczestnictwo w tym wydarzeniu :)

 

Maj 2016

Dobrze wszystkim znana firma "Orlen" http://www.orlen.pl/ wraz ze stowarzyszeniem "Ptaki Polski" http://www.ptakipolskie.pl/ wspierają i tworzą akcje "ORLEN dla orłów", która ma na celu pomoc w leczeniu i rehabilitacji polskich orłów. Pomoc otrzymają między innymi bieliki z naszego ośrodka, dzięki temu trafią szybciej na wolność i poszybują w przestworza.

Więcej informacji o całej akcji możecie znaleźć pod linkiem: http://www.ptakipolskie.pl/aktualnosc/vitay-na-ratunek-polskim-orlom

 

                         

 

 

Czerwiec 2015

W czerwcu najwięcej trafia do ośrodka młodych kaczuszek, bażantów i przepiórek które są coraz rzadziej spotykane na Naszych polach,gdy zostaną odchowane  powrócą tam gdzie ich miejsce by cieszyć oczy i uszy :)

 

Kaczki krzyżówki

Bażant łowny

Przepiórka europejska

 

Maj 2015

Maj to kolejny miesiąc w którym nowych pacjentów mamy codziennie pod dostatkiem :)

 

Zostały przywiezione do ośrodka piękne i rzadkie ptaki wodne - tracze :) ni to kaczka ni to kormoran lub inna "krzyżówka" ptactwa wodnego :) żywią się głownie owadami wodnymi, muszą mieć stały dostęp do wody, kiedy dorosną będą jeszcze piękniejsze niż są teraz :)

Kwiecień 2015

W kwietniu trafia coraz więcej maluszków, właściwie codziennie po kilka zwierzaków :) klatki, pudełeczka, i pomieszczenia gdzie je trzymamy pękają w szwach, pracy jest naprawdę dużo, ale satysfakcja kiedy się je wszystkie wychowa będzie jeszcze większa :)

Na zdjęciu kuny, zajączki, wiewiórki gołębie, kopciuszki, sikorki, pleszki, szczygły... i tak dalej, i tak dalej :)

 

Trafiły do Nas niezwykłe zwierzątka, zębiełki karliczki :) pewna Pani znalazła je na swoim ogródku, gdyby nie jej interwencja zapewne skończyłyby zapewne jako pokarm dla jakiegoś kota. Są bardzo malutkie, ale dzielnie piją mleko i rosną jak na drożdżach, oby jak najszybciej dorosły i wróciły na wolność, ponieważ to pożyteczne i chronione zwierzęta :)